Üretim ve Kalite Kontrol

ÜRETİM VE KALİTE KONTROL

Ar-Ge çalışmalarında elde ettiğimiz başarılar ile Egeabrasiv'in bugünkü konumuna geldiğine inanmaktayız. Gelecekte de sektörde değişen şartlara ve beklentilere uyum sağlayabilmemizin anahtarının Ar-Ge faaliyetlerini sürekli kılmak olduğunu düşünüyoruz. Bu kapsamda, sektörde gerek ekipman gerek personel olarak Ar-Ge konusunda en fazla yatırım yapan şirketiz.
Kalite Kontrol hususunda da hammadde ve tedarikçi seçiminden, sahada performans kontrolüne kadar kesintisiz bir zincir içerisinde hareket ediyoruz. Sadece belirli tedarikçilerden aldığımız hammaddeleri bilgisayar kontrollü süreçler ile işliyor, üretilen nihai ürünlerin de performanslarını sürekli kontrol ediyoruz.

HAMMADDE SEÇİMİ

Egeabrasiv olarak abrasivlerimizi üretirken sadece bize sürekli olarak aynı kalitede mal verebileceğini bildiğimiz yerli ve yabancı tedarikçilerle çalışırız. Kullandığımız bütün kritik hammaddeler kimyasal analiz sertifikaları ile birlikte teslim alınır ve üretimde kullanılmadan önce mutlaka kontrol edilir.
 

ÜRETİM

Üretimde hedefimiz sıfır hatadır. Abrasivlerimiz 72-540 adetlik partiler halinde üretillir ve her partinin üretiminde kullanılan hammaddelerin lot numaraları kayıt altına alınır. Üretim esnasında ve takip eden priz alma süresinin ilk iki gününde ortam sıcaklığının kontrolü abrasivin kalitesi açısından çok önemlidir. Tüm manyezit bağlayıcılı ve fenollü abrasivlerimiz üretim sonrası klima kontrollü odalarda dinlendirilmektedir.

Egeabrasiv cila taşları elektrikli fırınlarda kurutulmakta ve böylece uygulanması gereken ısı rejimine %100 uyum sağlanmaktadır. Gerek abrasiv gerek cila taşı üretimi esnasında klimatize ortam ve fırın sıcaklıkları 24 saat bilgisayar sistemleri ile takip edilmekte ve kayıt altına alınmaktadır.

SON ÜRÜN KALİTE KONTROL

Abrasiv ve cila taşlarımızın her partisinin aynı performansı göstermesi en öncelikli hedeflerimizdendir. Bu amaca yönelik olarak hem ürünlerimizin sevkinden önce hem de sahada kullanımları esnasında performansları test edilir ve gözlemlenir. 
 

Bir müşterimiz tarafından iletilen bir sorunla ilgili olarak da satış ve teknik destek elemanlarımız hızla müşteri ziyaretini gerçekleştirerek, durumu yerinde tespit eder. Sonrasında da kalite kontrol departmanımız ile birlikte hızla sorunun çözümü yolunda gerekli adımları atarlar. Bayi kanalı ile satış yaptığımız bölgelerde dahi teknik destek elemanlarımız müşterilerin ihtiyaçları ve sorunları ile ilgilenmek üzere sürekli ve düzenli olarak fabrikaları ziyaret ederler.

Üretim ve Kalite Kontrol